Američan si do žíly píchl vývar z halucinogenních hub: V krvi mu začaly houby růst

13.01.2021

Třicetiletý muž z americké Nebrasky našel netradiční způsob, jak si aplikovat "magické houby" (pozn. redakce - halucinogenní houby). Rozhodl se podat si je injekčně, což způsobilo, že mu začaly růst přímo v krvi a selhaly mu orgány, informoval o tom portál IflSience.

Netradiční aplikaci drogy nakonec přežil.  

Muže převezli do nemocnice krátce poté, co si jeho rodina všimla, že jedná zvláštně a zmatkuje. Podle případové studie v časopise Journal of the Academy of Consultation-Liaison Psychiatry měl muž bipolární poruchu a lékaři zjistili, že neužíval své léky, a tak prožíval sérii depresivních epizod.

Podle slov jeho rodiny se muž během jedné ze svých epizod pokusil prozkoumat způsoby, jak snížit příjem opiátů, které mu předepsali lékaři a dočetl se, že psilocybin, který se nachází v halucinogenních houbách, mu může pomoci i při úzkosti a depresi.

Muž ale nepochopil správně jejich aplikaci, což ho dostalo do vážných zdravotních problémů. Přestože jedna studie opravdu potvrdila, že houby pomohly onkologickým pacientům, kteří trpěli záchvaty deprese, neznamená to, že jim byly podávány injekčně.

Muž postupoval při výrobě své "magické" vakcíny na úzkost tak, že nejprve halucinogenní houby uvařil ve vodě a před podáním vakcíny vyvařenou tekutinu přefiltroval přes vatový filtr. Za pár dní byl již nemocný, začal zvracet krev, trpěl průjmy a dostal i žloutenku.

Houby v jeho krvi začaly růst

Podle portálu se v lékařské zprávě uvádí, že lékaři po sérii testů objevili v jeho krvi rostoucí houby. Ty mu poškodily játra a ledviny, kvůli čemuž začaly selhávat i jeho další orgány.

Lékaři ho museli napojit na plicní ventilátor a jeho krev přefiltrovali na toxiny. Po 22 dnech hospitalizace mu předepsali antibiotika a antimykotickou léčbu. Američan se po propuštění léčí i v těchto dnech.

ZDROJ: iflscience.com